Renault

 

Команда Alpine F1 Team заробила два очки на Гран-прі Монако завдяки дев’ятому місцю Естебана Окона на легендарних вулицях Монте-Карло. Фернандо Алонсо фінішував за межами очкової зони на тринадцятому місці після старту з сімнадцятої позиції.

 

Своєчасний піт-стоп в поєднанні з бездоганною роботою команди допомогли Естебану фінішувати дев’ятим — четвертий раз поспіль за результатами гонки він в першій десятці.

 

Фернандо швидко стартував, завдяки чому наблизився до очкової зони: зупинка на 45-му колі дала йому можливість відіграти ще одну позицію. Він перетнув фінішну лінію на тринадцятому місці.

 

Естебан теж добре стартував, чинячи тиск на Антоніо Джовінаццо і Серхіо Переса на підйомі до Казино. Піт-стоп на 37-му колі дозволив Естебану обігнати Джовінаццо і зайняти дев’яте місце з прицілом на боротьбу за восьме місце з Ленсом Строллом, який дотримувався зворотної стратегії зміни шин — з жорстких на м’які. Стролл зміг зберегти шини до кінця гонки і не поступився позицією Естебану, який в підсумку посів дев’яте місце на фініші.

 

Естебан Окон, стартував 11-м, фінішував 9-м:

«Сьогодні була позитивна для нас гонка, ми посіли дев’яте місце і вже четвертий раз поспіль заробляємо очки. Мені вдалося обійти Джовінаццо завдяки нашій стратегії — відмінному піт-стопу від команди, але ми упустили Стролла, який був дуже швидким на більш жорстких шинах. Я щасливий знову набирати очки, особливо за умови, як сильно довелося захищатися в кінці. Ми зробимо висновки, вікенд був не простим для нас. Ми багато чому навчилися, і це допоможе нам рухатися вперед. Я впевнений, це не межа: нам є, що показати в майбутніх перегонах».

 

Фернандо Алонсо, стартував 17-м, фінішував 13-м:

«Це були невдалі вихідні, так як ми не набрали очок. Як команда, ми очікували більшого. Моя гонка була непоганою, я стартував сімнадцятим і фінішував тринадцятим, обігнавши дві машини на першому колі з деяким ризиком. Наш другий відрізок на шинах Soft був досить довгим, але, схоже, вони працювали досить добре. Я задоволений гонкою, але стартувати так далеко в Монако завжди складно, і нам потрібно вдосконалюватися до Баку».

 

Марцін Будковські, виконуючий директор:

«Сьогоднішня гонка була для нас важкою. Кваліфікація ускладнила завдання на вулицях Монако, де обгін практично неможливий. Обидва гонщика добре стартували, і Фернандо піднявся на кілька позицій на першому колі. Після цього була звичайна гонка Монако з дуже невеликою кількістю обгонів. Естебан добре показав себе на своєму першому відрізку, і після піт-стопа він зміг обійти (Антоніо) Джовінаццо і став дев’ятим, але ми програли (Ленсу) Строллу, який дотримувався іншої стратегії. Суть в тому, що це не дуже вдалий вікенд для нас після двох обнадійливих виступів в Португалії та Іспанії. Ми впевнені, що це разовий інцидент, і в Баку ми повернемося туди, де були до Монако. Проте, наші суперники по Чемпіонату максимально використовували цю гонку, тому нам потрібно досягати більшого».

Esteban Ocon (FRA) Alpine F1 Team A521.
Monaco Grand Prix, Sunday 23rd May 2021. Monte Carlo, Monaco.